Hlavní navigace

Senát odsouhlasil kompenzační bonus pro dohodáře, dostanou 350 korun za den

22. 7. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Lidé pracující na dohody si budou moct zažádat o náhrady za dobu koronaviru. A to o 350 korun za den. Dnes to schválil Senát.

Na finanční podporu v podobě 350 korun za každý den, během kterého přišli dohodáři o příjmy, bude mít nárok každý člověk, který doloží, že přišel o příjmy z práce na dohodu. 

Psali jsme: Poslanci schválili kompenzační bonus pro dohodáře. Dostanou 350 korun denně

Takzvaní dohodáři budou moct žádat o příspěvek zpětně za období od 12. března do 8. června. Měli by tak dosáhnout až na 31 150 korun. Jedna ze zásadních podmínek je, že odváděli nemocenské pojištění. Další podmínkou pro nárok na kompenzační bonus je, že dohodáři museli plnit práci na dohodu nejméně čtyři z šesti měsíců před koronavirovou krizí. 

Na rozdíl od živnostníků a společníků malých společností s ručením omezeným budou muset lidé pracující na dohody doložit dokumenty navíc. Společně se zasláním žádosti v podobě jednoduchého formuláře na místně příslušný finanční úřad např. přes datovou schránku, e-mailem nebo osobně bude nutné doložit kopii příslušné dohody a mzdových listů nebo jiné relevantní potvrzení zaměstnavatele. Důvodem je to, že finanční správa o nich nevede evidenci.

Čtěte také: Dohodáři budou mít na žádost o kompenzační bonus víc času než OSVČ a společníci

Vládní novelu, kterou dnes beze změny schválil Senát, nyní musí podepsat prezident. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).