Hlavní navigace

Server Aktuálně.cz si z čtenářů vystřelil

1. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajský server Aktuálně.cz využil aprílové tradice a vydal článek, ve kterém informuje o konci Mirka Topolánka v čele ODS a jeho přestupu do TOP 09. Text vyšel o půlnoci a označen byl pouze zkratkou „apr“. Že se jedná o aprílový žert, mohl běžný čtenář pochopit až z samotného textu, který by se od běžné skutečnosti ovšem lišit nemusel. Osobně se někdy těžko orientuju v tom, co je opravdu Apríl a co je myšleno vážně, hlavně u médií tedy, protože dneska je možné všechno, komentoval na Facebooku aprílové žertíky médií fanoušek business serveru Podnikatel.cz. Je to nesnesitelná každoroční přehlídka trapnosti, odsoudil žertovné zprávy na svém mikroblogu David Šimák.

Ještě dopoledne se aprílový text tvářil jako běžný. Avšak po oficiálním oznámení Mirka Topolánka, že v čele ODS skutečně končí, vložilo Aktuálně.cz do titulku článku slovo Apríl. Nemyslím si, že by aprílové žerty mohly poškodit důvěryhodnost zpravodajských serverů, ale v tomto konkrétním případě to vhodné příliš nebylo. Někdy je nebezpečí větší než účinek samotného humoru, reagoval na vtip Aktuálně.cz Daniel Köppl, šéfredaktor Marketing&Media.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).