Hlavní navigace

Server Palmknihy.cz chce ušetřit na DPH, e-knihy bude prodávat z Lucemburska

5. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 329515
Server Palmknihy.cz, jeden z největších tuzemských e-knihkupců, bude e-knihy prodávat přes lucemburskou společnost. Chce tím ušetřit na DPH.

Jeden z největších tuzemských prodejců e-knih server Palmknihy.cz bude e-knihy prodávat skrze lucemburskou společnost. Důvod je prostý, v Lucembursku je DPH na knihy 3 %, zatímco v Česku 21 %.

Čtěte také: Zpráva o českém knižním trhu. Vše se točí kolem DPH

Založení lucemburské společnosti Palmbooks S.à r.l. by mělo serveru Palmknihy.cz pomoci vyrovnat podmínky teré mají zahraniční subjekty, jimž na českém trhu Palmknihy konkurují (například Apple či Google). Jak uvedl server Lupa.cz, pro nakladatele zůstane i nadále obchodním partnerem firma Palmknihy s.r.o. Ta bude licence předprodávat lucemburské Palmbooks S.à r.l., která bude figurovat jako dodavatel pro koncové zákazníky.

Celkově se letos prodá na českém trhu přibližně 400 až 500 tisíc e-knih. Palmknihy prodají každý měsíc přibližně 13 tisíc e-knih. V roce 2012 se prodej e‑knih podílel na celkovém obratu českého knižního trhu pouze 0,35 %.

Čtěte více na Lupa.cz: E-knihkupec Palmknihy.cz začne kvůli DPH prodávat knížky z Lucemburska

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).