Hlavní navigace

Krize se projevila také v počtu předem nasmlouvaných stavebních zakázek

4. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Českému stavebnictví se v době krize nedaří. Byznys v tomto odvětví registruje hlubší propad, než jaké byly původní odhady stavebních firem. Ukazují to výsledky kvartální analýzy stavu a vývoje českého stavebnictví, kterou připravil CEEC Research ve spolupráci se společnostmi KPMG Česká republika a Ipsos Tambor.

Z aktuálně dokončených rozhovorů s představiteli 73 velkých, středních a malých stavebních firem se situace v českém stavebnictví podstatně zhoršuje. Ještě před třemi měsíci očekávaly firmy pokles výkonu stavebnictví pro rok 2009 v průměru o tři procenta, v současné době však své odhady zhoršily až na pokles 11 procent.

Firmy například potvrzují pokles počtu měsíců, na které mají do budoucna nasmlouvané zakázky. Více než polovina stavebních firem (56 procent) uvádí, že má méně zakázek než před dvanácti měsíci (v dubnu se jednalo o 33 procent). 33 procent firem uvádí, že má stejně zakázek (v dubnu se jednalo o 55 procent), a pouze 11 procent respondentů potvrzuje, že mají zakázek více (v dubnu 12 procent). V průměru mají firmy nasmlouvané zakázky na šest měsíců dopředu (v dubnu to bylo sedm měsíců).

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).