Hlavní navigace

Skleněné velikonoční kraslice jsou hit. Podívejte se na inspirativní fotogalerii

7. 4. 2022
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Ilustrační obrázek Autor: Decor by Glassor
Skleněné ozdoby jsou nedílně spjaty s Vánocemi, ale v poslední době se stávají stále oblíbenější i v rámci velikonočních svátků. Jak to vidí výrobci?

Na velikonočním zboží začínají výrobci skleněných ozdob pracovat hned na začátku nového roku. Kromě klasických jarních motivů a tvarů v nabídce nechybí ani personalizované produkty.

Obliba velikonočních dekorací roste

Jak serveru Podnikatel.cz potvrdila Romana Juklová, obchodní ředitelka společnosti Ozdoba CZ, poptávka po velikonočních kraslicích velkých velikostí 8,5 cm i malých (velikosti slepičího vajíčka) každý rok stoupá. Tuzemští i zahraniční zákazníci si je oblíbili pro jejich pestrost a našli hned několik způsobů, jak je kombinovat do jejich jarních dekorací. Malá vajíčka, ale i figurky kuřátek, kachniček a zajíčků jsou velmi lehoučká a mohou se zavěsit i na větvičky zlatého deště a břízy. Velkými vajíčky v samostatných krabičkách pak obdarovávají koledníky, upřesňuje. Podle Evelíny Vaněčkové, marketingové a obchodní zástupkyně společnosti Decor by Glassor, stejně jako u vánočních ozdob lidé ocení ruční výrobu z kvalitních materiálů. Plastové dekorace z velkých řetězců mění za ručně malované kousky, kterými podpoří místní výrobce. Novou sezónu vítáme s čerstvými novinkami, které rozproudí šeď zimních dnů, a na naše zákazníky dýchne jarní atmosféra, doplňuje.

Nápady se sbírají v průběhu roku

Mezi nejoblíbenější velikonoční dekorace patří sklenění zajíčci a kraslice. Šikovné malířky z Decor by Glassor je ručně malují a dekorují, přičemž nápady na designy společnost sbírá v průběhu celého roku a například zajíčky u nich v nabídce najdete i na Vánoce. Nové dekory kraslic začínáme malovat na začátku nového roku. Ruční práce potřebuje čas, od prvních vyfouknutých vajíček po hotové kraslice může uplynout i několik měsíců, popisuje Evelína Vaněčková. Romana Juklová vysvětluje, že dekorování se od vánočního liší především motivy, barvami a tím, že se nepoužívají třpytivé posypy. Kovové záponky navíc nahrazují dřevěnými nebo přidávají mašličky. Pro ty nejnáročnější koledníky pak namalují velká vajíčka s personifikovaným nápisem.

I ozdoby se řídí trendy

V Ozdoba CZ každý rok vzorují nové kolekce a vycházejí z nových trendových barev a dekorují podle módních stylů. Jejich zákazníci nové kolekce vyhledávají a netrpělivě na ně čekají. Samotná výroba se řídí přáními zákazníků, která nám posílají ve svých objednávkách, podotýká Romana Juklová. Trendy ve světě skleněných ozdob se mění každý rok a stejně jako v módě nebo v interiérovém designu se dá předpovědět, co bude ten daný rok úspěšné. Trendy jsou navzájem propojené, takže když bude populární severský minimalistický styl v bydlení, odrazí se to i na našich kolekcích skleněných ozdob, říká Evelína Vaněčková. 

Například výrobce Koulier tak má v nabídce kolekci zaměřenou na vyhlášenou barvu roku 2022 Veri Peri, o které jsme psali. Inspirací této barvy je drobný květ periwinkle (česky barvínek), který se stal předlohou i jejich kolekce. Se skleněnými baňkami či kvítky v barvě Very Peri nemusíte čekat na Vánoce. Ozdoby této svěží a dynamické barvy rozzáří váš interiér. Doporučujeme všem, kdo jsou rádi obklopeni nejnovějšími trendy, ale také těm, kdo mají rádi fialovou a české kvítí, popisují na webu. Vajíčka a skleněné ozdoby v barvě Veri Peri má v nabídce také Ozdoba CZ.

Prohlédněte si velikonoční ozdoby i jejich výrobu:

Jak se výrobcům ozdob daří?

Právě Koulier je nová značka, která vznikla teprve v září loňského roku. Jak jsme psaliPetr a Kateřina Šrámkovi navázali na tradici předků, kteří hospodařili od 17. století na Oflendě a ve výrobě se rozhodli pokračovat poté, co byla na jaře 2020 zavřena poslední výroba vánočních ozdob v Horním Bradle na Chrudimsku. S rozjezdem jim pomohly dny otevřených dveří v nově vzniklé výrobě.

Romana Juklová přiznává, že se jejich společnost, jako mnoho jiných, nyní musí vypořádávat s nastávající ekonomickou krizí způsobenou covidem a válkou na Ukrajině. Štěstí Decor by Glassor je, že už několik let pracují na jejich e-shopu a odesílají ozdoby do celého světa. To jim pomohlo, jakmile přišel lockdown, ale přesto je pro ně velmi důležité, aby se setkávali se zákazníky i naživo. Třpyt a křehká krása skleněných kuliček se dá těžko zachytit na produktovou fotku a tu atmosféru obchodu chcete zažít na vlastní kůži. Proto jsme vybudovali novou prodejnu Decor by Glassor v centru Liberce a těšíme se, že se s našimi zákazníky budeme setkávat během celého roku, uzavírá Evelína Vaněčková s tím, že zde prodávají vánoční ozdoby po celý rok a podle sezóny doplňují i velikonoční, svatební či halloweenské dekorace.

Nové články do mailu

Odesíláme každý den nebo každý týden. Odebírejte i zcela nový newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).