Hlavní navigace

Škody po tornádu pojištěným podnikatelům ihned zaplatíme, vzkazuje ČAP

25. 6. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Pojišťovny už v noci vyhlásily kalamitní stav po katastrofickém zásahu tornáda na jižní Moravě. Pojištění podnikatelé dostanou pomoc ihned.

Do míst zasažených tornádem proudí mobilní týmy likvidátorů pojišťoven. Do pomoci se navíc zapojí všichni jejich zaměstnanci. Česká asociace pojišťoven už dopředu ohlásila, že vyplatí okamžité zálohy postiženým klientům i z řad podnikatelů a zavede tzv. rychlou likvidaci škod.

Škody způsobené tornádem jsou pojišťovny připraveny plně hradit. Týká se to i těch podnikatelů, kteří měli sjednanou příslušnou pojistku. Jedná se o pojistky pokrývající rizika škody z přírodních katastrof způsobených silným větrem, škody po tornádu jsou tedy zcela likvidní, upřesnila pro server Podnikatel.cz Veronika Nová, mluvčí České asociace pojišťoven (ČAP).

Pro rychlou likvidaci stačí pořídit pouze fotky nebo video

Klienti pojišťoven navíc nemusí čekat na příjezd likvidátorů, škody na svých provozovnách či majetku mohou začít odklízet ihned. Je akorát nutné pořídit základní dokumentaci rozsahu škod. Stačí fotky nebo video.

Stejně jako v minulosti při rozsáhlých povodních nebo silných vichřicích se pojišťovny budou snažit poskytnout zjednodušenou a zrychlenou pomoc.

Naše myšlenky jsou s obyvateli postižených obcí, kteří utrpěli zdrcující ztráty na životech, zdraví a majetku, uzavírá Nová.

Fotky hasičů z tornádem poničené jižní Moravy

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).