Hlavní navigace

Školáci pomáhají zvýšit bezpečnost

22. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Osm školních projektů z celé České republiky uspělo v prvním kole grantového programu Na zelenou. Cílem grantového programu Na zelenou je zvýšení dopravní bezpečnosti dětí při cestě do školy, podpora šetrných způsobů dopravy a propagace zdravého životního stylu. Žáci i rodiče by však současně měli získat lepší povědomí o pravidlech bezpečného dopravního chování, popsal Radek Patrný z Nadace Partnerství. Projekt Na Zelenou byl inspirován příklady z Velké Británie a čerpá ze zkušeností, které získalo občanské sdružení Pražské matky na základních školách v Praze.

Školní projekty byly vytvářeny hlavně žáky, kteří si zakreslili do malé mapy svou pravidelnou cestu do školy a v ní vyznačili, na jakých místech cítí hrozící dopravní nebezpečí. Většina prostředků z projektu je určena na zpracování dopravní studie, která slouží příslušnému orgánu jako podklad pro rozhodování o realizaci náročnějších stavebních úprav, dodal Radek Patrný.

Nadace Partnerství, která celý projekt založila, odmění vybrané školy celkovou částkou 700 tisíc korun, kterou mezi ně rozdělí. Generálním partnerem projektu Na zelenou je také finanční skupina AXA, která podporuje dopravní program částkou 1,5 milionu korun.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).