Hlavní navigace

Skupině PPF už nic nebrání, aby se vrátila do hry o "veřejnou zakázku století"

23. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skupina PPF má možnost vrátit se do zadávacího řízení na obří státní zakázku na likvidaci ekologických škod za více než 100 miliard korun. Ministerstvo financí totiž dnes oznámilo, že nepodá rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které zrušilo vyloučení konsorcia PPF z výběrového řízení

.

U dalších dvou subjektů vyloučených z tendru, konsorcií DEME a PD, antimonopolní úřad rozhodnutí ministerstva podpořil. Oba uchazeči mají nicméně možnost podat proti rozsudku úřadu rozklad. Ministerstvo financí chce proto počkat se stanovením lhůt pro podání konkrétních nabídek.

Ministerstvo financí bude dále postupovat obezřetně tak, aby pro případ, že by došlo k navrácení těchto uchazečů do řízení, aby i tito uchazeči měli možnost se včas znovu zapojit do průběhu zadávacího řízení a včas připravit své cenové nabídky. Těmto okolnostem Ministerstvo financí přizpůsobí zejména své rozhodování o prodloužení lhůty pro podání nabídek, doplnil Ondřej Jakob, tiskový mluvčí ministerstva financí.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).