Hlavní navigace

Slevy na sociálním pojištění se blíži, podnikatelé odpočítávají poslední hodiny

31. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už jen jeden den zbývá do nabytí účinnosti novely zákona o pojistném na sociální zabezpečení. Podnikatelé budou moci díky novela uplatnit slevy na sociálním pojištění za své zaměstnance. Firmy toto opatření, které bude platit do konce roku 2010, jednoznačně vítají. Čtěte více: Už příští týden lze uplatnit slevy na sociálním pojištění.

Novela přináší další vítané finanční úspory pro podniky v době krize a z tohoto pohledu ji plně podporujeme. Další snížení nákladů firem tak zvyšuje jejich konkurenceschop­nost, uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel. Slevy na odvodech na sociální pojištění navíc patří mezi nejpopulárnější protikrizová opatření mezi podnikateli. Na prvním místě toto protikrizové opatření uvádí plné dvě třetiny tuzemských podnikatelů, dodává Kužel.

Sleva na pojistném však nevzniká zaměstnavateli automaticky, musí ji totiž uplatnit na předepsaných tiskopisech „Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách“ a „Příloha k Přehledu za měsíc srpen 2009“, které zpracovala ČSSZ. Nové tiskopisy nabízí svým čtenářům také server Podnikatel.cz ve své rubrice Formuláře.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).