Hlavní navigace

Sněmovna odklepla nový systém pojištění vkladů

11. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novela zákona o bankách prošla sněmovnou. Zavádí novinky týkající se fungování Fondu pojištění vkladů. Díky tomu se navýší limity pojištění bankovních vkladů a zkrácení lhůty pro zahájení výplaty náhrad pojištěných vkladů. Novela byla předložena v souladu s Evropskou směrnicí, která by měla začít platit nejpozději k 1. 1. 2011.

Novelizované znění Zákona o bankách přináší do tuzemského systému pojištění vkladů celou řadu změn. Jednou znejdůležitějších novinek je navýšení limitů pojištění bankovních vkladů ze současných 50 000 eur na 100 tisíc eur a výrazné zkrácení lhůty pro zahájení výplaty náhrad pojištěných vkladů ze 3 měsíců na 20 pracovních dnů.

Fond pojištění vkladů a bankovní instituce se intenzivně připravují na změny ve výplatách náhrad vkladů. Novela zákona však pro nás představuje zásadní dokument, který konkretizuje celou řadu otázek souvisejících s přechodem na nový systém výplat a bez jehož schválení není vůbec možné samotný systém spustit, komentoval rozhodnutí poslanců Josef Tauber, předseda správní rady Fondu pojištění vkladů. Novela nyní putuje do senátu a poté k podpisu prezidenta.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).