Hlavní navigace

Sněmovna podpořila také slevy na sociálním pojištění pro zaměstnavatele

3. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zaměstnavatelům se zřejmě uleví. Poslanci dnes podpořili další z bodů protikrizových opatření. Tím jsou slevy na sociální pojištění pro zaměstnavatele. Slevy na pojištění mají fungovat sestupně – čím nižší příjem zaměstnanec dostává, tím vyšší slevu na něj zaměstnavatel získá. Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas trvá na tom, že opatření bude dočasné, a mělo by podle návrhu trvat do konce roku 2011.

Jak dále ministr dodal, toto opatření může zachránit až 70 000 pracovních míst. ČSSD i komunisté ale považují opatření za neefektivní, podle nich toho firmy zneužijí a převedou zaměstnance do nízkopříjmových kategorií.

Podnikatelé to ale vidí jinak. Podle nich je to pro některé z nich především úleva a to v době, kdy podniky počítají každou korunu. Každé, byť dílčí opatření, přinese podnikům vítané finanční úspory a pomůže jim tak se lépe vypořádat se současnou situací. S velkou úlevou proto oceňujeme, že většina poslanců podpořila tento návrh, který přináší finanční úsporu pro podniky, říká prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Hospodářská komora je navíc přesvědčena, že protikrizová opatření by neměla trvat jen po dobu nejhlubší krize, ale měla by přesahovat až do doby opětovného ekonomického růstu.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).