Hlavní navigace

Sníží novela veterinárního zákona byrokracii?

18. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novela veterinárního zákona klade důraz na kvalitu potravin, upravuje a podmínky prodeje syrového mléka z automatu, stanovuje povinnost uživateli honitby zajistit vyšetření těl ulovené volně žijící zvěře a ruší úpravu, která umožňovala některým provozovnám maloobchodu neoznačovat balené maso a masné výrobky.

Nová legislativní úprava ovšem umožní také domácí porážky skotu mladšího 24 měsíců a jelenovitých z farmového chovu. Ruší se některé administrativní povinnosti, jako je povinnost chovatele vyžádat si veterinární osvědčení k přemístění hospodářského zvířete mimo území kraje.

Chovatelé již nebudou povinni žádat krajskou veterinární správu o vydání veterinárního osvědčení k přemístění hospodářského zvířete mimo území kraje. Zruší se veterinární osvědčení k přepravě živočišných produktů ke skladování v rámci státních hmotných rezerv. Tato změna rovněž omezí administrativní dopady na provozovatele potravinářských podniků i administrativní činnost krajských veterinárních správ. V současnosti je přeprava potravin ke skladování v rámci státních hmotných rezerv jediným případem přepravy zdravotně nezávadných potravin určených k běžné spotřebě, pro kterou je vyžadováno veterinární osvědčení.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).