Hlavní navigace

Sociálním demokratům se podařilo zablokovat jednání o rozpuštění sněmovny, Topolánek složil poslanecký mandát

15. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

(aktualizováno) Sociální demokraté otočili o 180 stupňů. Prohlásili, že nechtějí hlasovat pro její rozpuštění. Zároveň zastavují svou volební kampaň a chtějí volby v řádném termínu v červnu 2010. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci šéf strany Jiří Paroubek. Sněmovna i díky hlasům komunistům svůj program, kde mělo jednání o rozpuštění probíhat, neschválila a rozpuštěna tak nebude.

ČSSD zdůvodnila svůj náhlý obrat tím, že poslanci Miloš Melčák a Juraj Raninec uvažovali o další ústavní stížnosti a podle sociálních demokratů panuje nejistota, zda je možné uspořádat volby, které by byly právně nenapadnutelné.

Ostatní šéfové parlamentních stran nešetřili na ČSSD kritikou. Předseda Strany zelených Ondřej Liška prohlásil, že socialisté jen trapně hledají způsob, jak tuto nevěrohodnou změnu postoje zdůvodnit. Zesměšnili jsme se zase před celým světem, před celou Evropou, přidal se ke kritickým hlasům předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg. Mirek Topolánek, předseda ODS, v reakci na celou událost složil v přímém přenosu poslanecký mandát.Čtěte více: Vládní krize

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).