Hlavní navigace

SOCR ČR: Zákazníci ušetřili při nákupu potravin skoro miliardu korun

20. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodníci popírají, že by nereagovali na pokles cen surovin. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) došlo u obchodníků v prvním pololetí roku 2009 ke snížení spotřebitelských cen u asi 20 000 položek potravinářské­ho zboží.

Z šetření jednoznačně vyplynulo, že členové SOCR ČR průběžně reagují na pokles cen zemědělských výrobců i zpracovatelů zemědělské produkce a na dopady ekonomické krize. Často výrazná zlevnění potravinářských výrobků proběhla především s ohledem na zájem našich zákazníků a na úkor zisku maloobchodního trhu v ČR. Ten se u většiny obchodníků pohybuje kolem nuly, komentuje výsledky šetření prezident SOCR ČR Zdeněk Juračka.

SOCR ČR dále tvrdí, že zákazníci díky slevám ušetřily při nákupu potravin takřka miliardu korun. Z šetření Evropské Komise, které se zaměřilo na ceny mlékárenských výrobků, též vyplynulo, že jenom v pěti zemích EU mlékárenské ceny poklesly. Největší propad cen byl zaznamenán právě v Česku. Čtěte také: Svaz obchodu obvinil Potravinářskou komoru z šíření poplašné zprávy.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).