Hlavní navigace

Šokující nález: Barely s vysokým koncentrátem metanolu a neznámé chemikálie

18. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ministr zdravotnictví ohlásil šokující nález barelů, které obsahovaly vysoký koncentrát metanolu. Češi mezitím hledají alkohol na internetu.

Konzumace tvrdého alkoholu v Česku neklesá tak rychle, jak bychom si přáli, postěžoval si ministr zdravotnictví Leoš Heger na středeční tiskové konferenci, na které zároveň ohlásil šokující nález.

Při domovních prohlídkách bylo objeveno 260 litrů alkoholu v 50 a 30litrových barelech, které obsahoval až 30% koncentrát metanolu. Ministr zdravotnictví s nadsázkou přirovnal tak velké množství nebezpečné látky ke zbraním hromadného ničení.

Celníci zároveň našli 94 tisíc kolků, které byly vyzvednuty pro oficiální likérku. Zároveň u dvou oficiálních producentů byly objeveny chemikálie neznámého původu, které byly ihned zabaveny.

Čtěte také: Výrobci lihovin: Za rozmachem pančovaného alkoholu stojí i vysoké daně

Ministr zdravotnictví Leoš Heger proto popřel, že by prohibice v následujících dnech skončila: Musíme najít zdroj, zdůraznil Heger. Prohibici by mělo podpořit i úterní rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která zakázala vysílat během prohibice reklamy na alkohol, který obsahuje více než 20 % etanolu.

Češi však stále pít i přes značná rizika chtějí dál. Za víkend vzrostla několikanásobně poptávka na internetu po alkoholu. Zájem o nákup o alkoholu přes e-shopy během víkendu vzrostl desetinásobně. Vyplývá to z dat internetového srovnávače Heureka.cz. Prohibice se přitom vztahuje i na prodej alkoholu přes e-shopy.

Zvýšený zájem o vyhledávání alkoholu se začal na internetu projevovat již v pátek. Jakmile lidé zjistili, že v kamenných prodejnách tvrdý alkohol nad 20 % nekoupí, začali to zkoušet přes internet. Během jediného dne od zavedení prohibice lidé vyhledávali alkohol desetkrát častěji, popisuje situaci Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz.

Čtěte také: Prohibice podnikatele poškodí, vyplývá z bleskového průzkumu Podnikatel.cz

MM_socky3

Že se jedná o výjimečný stav, potvrzuje také fakt, že v těchto dnech lidé vyhledávali alkohol na internetu šestkrát více než o Vánocích v loňském roce. Zvýšený zájem o alkohol na internetu dokládá také situace na aukčním portálu Aukro.cz. Ačkoli je na Aukru prodej alkoholu zakázaný v rámci obchodních podmínek, v souvislosti s prohibicí jeho vyhledávání stouplo, potvrzuje mluvčí portálu Michaela Papežová a dodává: Například vodka se v těchto dnech vyhledává 25 krát více než před vyhlášením prohibice. Podobné je to u výrazu alkohol, ten se dostal mezi deset nejvyhledávanějších výrazů v kategorii Potraviny.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).