Hlavní navigace

SOLVIT pomáhá podnikatelům při problémech v EU

5. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

SOLVIT pomohl vyřešit problémy české občance ve Slovinsku. Ta při přechodném pobytu ve Slovinsku onemocněla a kvůli zdravotnímu stavu nemohla cestovat do ČR k lékaři. Slovinský lékař nechtěl klientku zaregistrovat s tvrzením, že musí mít kartu tamějšího sdružení zdravotních pojištěnců. K tomu by ale potřebovala evropský formulář E106, o jehož vydání bez úspěchu žádala českou zdravotní pojišťovnu. Podle slov české občanky – začarovaný kruh. Pomohl až SOLVIT. Obvodní lékař je povinen českého občana zaregistrovat, pokud předloží evropský průkaz zdravotního pojištění. Klientka díky SOLVITu nakonec získala i potřebný formulář (Zveřejněný dokument MPO – vyřešené případy SOLVITu).

SOLVIT (Systém řešení problémů na vnitřním trhu EU) tvoří síť navzájem spolupracujících center, která řeší problémy způsobené nesprávnou aplikací evropského práva ze strany správních orgánů. SOLVIT centrum se nachází v každém členském státě EU a rovněž v Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu. SOLVIT pomáhá i podnikatelům. Zabývá se v zásadě jakýmkoli problémem mezi občanem nebo podnikatelem na jedné straně a správním orgánem členského státu EU na straně druhé, který se týká nesprávné aplikace evropských právních předpisů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).