Hlavní navigace

SOS Orco nechápe, proč došlo k dalšímu odložení oznámení hospodářských výsledků

1. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Menšinové akcionáře realitní společnosti Orco ze Sdružení SOS Orco nemile překvapilo další odložení oznámení hospodářských výsledků společnosti. Sdružení podle jeho tiskového prohlášení také vadí, že společnost oznámila odsunutí až ve večerních hodinách. Včerejší odložení je přitom již druhé v řadě, původně měla firma oznámit výsledky již 17. března. V současnosti Orco tvrdí, že je zveřejní 7. dubna.

Předpokládali jsme, že výsledky budou špatné, ale způsob, jakým se vedení firmy chová ke klientům společnosti, k investorům, k financujícím bankám i k vlastním akcionářům je ještě horší. Ukazuje totiž hluboké pohrdání a nezájem, když management ponechal celý den trhy i všechny ostatní v nejistotě a očekávání výsledků, přičemž zřejmě již delší dobu velmi dobře věděl, že původně slíbený termín oznámení 31. března nesplní, kritizuje předseda sdružení menšinových akcionářů SOS Orco Luboš Smrčka.

Sdružení menšinových akcionářů nechápe, proč došlo opět k odložení výsledků. Už uběhlo opravdu dlouho času z tohoto roku, chceme se konečně dozvědět, co se v Orco vloni vlastně stalo, doplnil Smrčka.

Již dříve se odložení výsledků nelíbilo hlavnímu akcionáři firmě PROSPERITA investiční společnost, která se obává cílené manipulace s cenami akcií. Jak PROSPERITA tak SOS Orco chtějí na nadcházející valné hromadě vyměnit vedení společnosti. Čtěte více: PROSPERITA kritizuje vedení Orka. Obává se cílené manipulace s cenou akcií.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).