Hlavní navigace

Soud zahájil insolveční řízení se společností Sazka

17. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatel a miliardář Radovan Vítek dnes naplnil své hrozby a poslal společnost Sazka do insolvenčního řízení. Soud návrh na Vítka potvrdil a insolvenční řízení před 11 hodinou skutečně zahájil. Sazka má Vítkovi dlužit zhruba 1,5 miliardy korun. Sázková společnost však Vítkovy pohledávky neuznává, jelikož podle ní již zanikly, a návrh považuje za nedůvodný a šikanózní. Samotné insolvenční řízení by nemělo fungování Sazky výrazné ovlivnit.

Podle Sazky se Vítek snaží insolvenčním návrhem vyvolat paniku, snížit cenu dluhopisů, závazků a akcií, tato aktiva levně skoupit a jejich prostřednictvím společnost nepřátelsky ovládnout podle zásady „čím hůře, tím lépe“. Akciová společnost Sazka není právně ani ekonomicky v úpadku, stabilně vykazuje výborné hospodářské výsledky a za rok 2010 dosáhla hospodářského výsledku po zdanění 1,4 miliardy Kč, doplnil Aleš Hušák, generální ředitel společnosti Sazka.

S tím však rozhodně nesouhlasí Radovan Vítek, podle kterého je společnost předlužená a její závazky přesahují hranici 10 miliard korun. V přepočtu tak Sazka má podle Vítka minusovou hodnotu vlastního jmění a jediným řešením je restrukturalizace firmy. Při ní by Sazka měla vydat nové akcie v hodnotě svých závazků, tedy 10 miliard korun.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).