Hlavní navigace

Soukromí železniční dopravci se mají brzy objevit i na dalších tratích v Česku

4. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 397604
Pokud vyjde plán ministerstva dopravy, mohly by soukromé železniční společnosti vyjet i na dalších tratích. Aktuálně působí jen na lince Praha – Ostrava.

Soukromí železniční přepravci by se zanedlouho mohli objevit i na jiných tratích než mezi Prahou a Ostravou. Ministerstvo dopravy chce totiž vypsat vyběrová řízení alespoň na devět dalších linek. Do konce srpna by měl příslušný návrh dorazit na vládu, která by o celém projektu měla rozhodnout. Informaci dnes přinesl server iHned.cz.

Zájem o nové tratě bude

Přednostně plánuje ministerstvo nabídnout soukromníkům trať mezi Olomouce do Ostravy přes Opavu, z Pardubic do Liberce a z Mostu do Plzně. Pokud by vše šlo podle plánu, první privátní vlaky by vyjely na těchto tratích do tří let od výběru vítěze.

Na rozdíl od trasy z Ostravy do Prahy by ale výše zmíněné trasy zůstaly dotované. I proto společnosti RegioJet i Leo Express, dvě soukromé firmy na železnici, serveru iHned potvrdily, že se do vypsaných tendrů přihlásí.

Perexové foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).