Hlavní navigace

Soutěž Milionový nápad zná už vítěze

28. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Soutěž Poštovní spořitelna Milionový nápad, kterou organizuje Institut rozvoje podnikání (IDE) při VŠE v Praze, už zná svého vítěze. Odbornou porotu, kterou tvořili úspěšní podnikatelé, manažeři firem, ale i zástupci akademické půdy a médií, nejvíce zaujal projekt Flexicat Petra Froňka. Cílem projektu je vývoj a výroba speciálních nástrojů pro úpravu velkých a zakřivených ploch, které budou využitelné ve všech oblastech průmyslu.

Možnost využití se jeví hlavně v loďařském průmyslu, výrobě a opravárenství dopravní techniky, výrobě modelů a forem, autoopravárenství, zpracování kompozitních materiálů a podobně. Z geografického hlediska není trh nijak omezen, řekl Petr Froněk, předkladatel projektu Flexicat.

Druhé místo získal František Churý se svým projektem Keepinhead.com, který je určený na výuku jazyků. Jde o spojení výhody výuky přes internet a PC a přidává k nim aplikaci na mobilních telefonech. Díky vzájemné podpoře se tak každý může učit i na cestách v dopravních prostředcích.

Třetí místo obsadil Stanislav Richter s projektem školního svačinového systému Snacker. který umožňuje rodičům a jejich dětem objednávat si on-line zdravé a čerstvé školní svačiny, které jsou v určené dny doručované dětem přímo do školy.

účto únor klímová

Při hodnocení projektů jsme neposuzovali formální zpracování, ale pouze obsah, takže se mohl zúčastnit úplně každý člověk se zajímavým nápadem i bez předchozích podnikatelských zkušeností. Díky partnerům soutěže a spřízněným investorům jsme mohli vítězným projektům nabídnout nejen zpětnou vazbu na jejich projekty, ale i finanční a materiální podporu pro uvedení jejich nápadů do praxe, řekl Miroslav Křížek, ředitel Institutu rozvoje podnikání (IDE), který soutěž organizoval.

Do druhého ročníku soutěže se celkem zapojilo 174 projektů. Vítězové soutěže si odnesly ceny v celkové hodnotě 380 tisíc korun a navíc s nimi začali jednat investoři ohledně realizace jejich nápadů. Čtěte také: Jsem student a podnikání je pro mě jasnou volbou

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).