Hlavní navigace

Soutěž pro čtenáře Podnikatel.cz o knihu “Umění vládnout” od Tomia Okamury

30. 5. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Známý česko-japonský podnikatel Tomio Okamura vydal před pár týdny svoji novou knihu “Umění vládnout”. Server Podnikatel.cz přináší svým čtenářům soutěž, ve které tři z nich mohou knihu vyhrát, a to včetně autorova podpisu.

Server Podnikatel.cz připravil pro své čtenáře soutěž o novou knihu Tomia Okamury “Umění vládnout”, kterou navíc autor podepsal a opatřil věnováním. Knihu získají tři vylosovaní výherci, kteří správně odpoví na soutěžní otázku.

Soutěžní otázka

Který den (přesné datum) poprvé zaznělo v článku na serveru Podnikatel.cz jméno Tomia Okamury?

Nápověda: Jedná se o článek (ne tiskovou zprávu) týkající se cestovního ruchu.

Vaše odpovědi posílejte na adresu soutez@podnika­tel.cz. Soutěž probíhá do půlnoci 12. června. Výherce vyhlásíme na serveru Podnikatel.cz v týdnu od 13. června.

O knize „Umění vládnout“

A o čem v pořadí druhá kniha Tomia Okamury vlastně je? Okamura v knize Umění vládnout vyjadřuje svůj názor na naší společnost, na současnost, zamýšlí se nad aktuálními problémy z nejrůznějších oblastí a nabízí konkrétní vize, kam by naše země měla v zásadních oblastech směřovat. Politika není podle Okamury nic špinavého, špinavý může být jen politik. Je naší odpovědností, jakou zemi předáme svým dětem. Můžeme dělat chyby, zlo může zdánlivě vítězit, ale definitivně nezvítězí nikdy, pokud my sami nerezignujeme a skutečně se chopíme správy věcí veřejných, říká Okamura.

Jak píše v úvodu knihy, problémem dnešních politiků je získat hlasy voličů. Bohaté strany si najímají experty na marketing a public relations, platí drahé zahraniční reklamní agentury s jediným cílem – získat hlasy a s jejich pomocí i politickou moc. Z toho ovšem dle Okamury zásadní problém politiky dnešní doby. Politika směřuje k získání moci a nikoli k jejímu nejlepšímu využití. Volební programy a hesla nabízejí nahodilá řešení aktuálních problémů. Témata voleb se neřídí potřebou země, ale schopností oslovit voliče a zmanipulovat je, tvrdí Tomio Okamura.

Kdo je Tomio Okamura

Česko-japonský podnikatel, šéf českého a slovenského zastoupení největší japonské cestovní agentury, viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Narodil se v Tokiu, většinu života však prožil v Čechách. Má po tatínkovi japonské a korejské předky, ale ať se ho zeptají kdekoli ve světě na původ, prohlašuje, že je Čech. Tomio Okamura je skutečně po své mamince napůl Čech, jeho maminka se narodila v jihočeských Dačicích, ale celá její rodina pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji. Část dětství strávil dokonce v dětském domově v Mašťově u Podbořan v západočeském kraji.

Ještě před několika lety začínal v Japonsku nejprve jako popelář a následně prodával několik let v tokijském kině v malém občerstvení popcorn a colu. Dnes jeho cestovní kancelář dováží do České republiky přibližně 100 tisíc turistů ročně a jako jeden z vyvolených byl nedávno představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Českou republiku a Japonské císařství.

Tomio Okamura rovněž patří mezi spoluzakladatele občanského sdružení na pomoc obětem mediálních kampaní Asociace proti pomluvám, v posledních letech lobbuje při tvorbě zákonů proti návrhům, které by poškozovaly občany a ekonomiku. Aktivně doma a i v zahraničí propaguje kraje a regiony České republiky. Je nestraník, v posledních volbách veřejně podpořil některé kandidáty do sněmovny a krajů, bez ohledu na stranickou příslušnost. Jediným kritériem byla slušnost a poctivost kandidáta, jeho heslem je: Volte slušné lidi, ne strany.

Podmínky soutěže:

  1. Odpověď prosím posílejte ve těle e-mailu na adresu soutez@podnika­tel.cz nejpozději do půlnoci 12. 6. 2011, do předmětu e-mailu vyplňte: Okamura.
  2. Podmínkou zařazení do slosování je uvedení vašeho jména a adresy, které napište pod odpověď na soutěžní otázku.
  3. Pokud bude z jedné e-mailové adresy posláno více odpovědí, počítá se pouze první. Stejně tak se počítá pouze první odpověď v případě, že odpoví vícekrát stejná osoba z jiné e-mailové adresy.
  4. Redakce si vyhrazuje právo kohokoli vyřadit ze soutěže bez udání důvodu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).