Hlavní navigace

ÚOHS: Spojení Bawag Bank a LBBW povoleno

10. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká banka Bawag Bank CZ (Bawag CZ) a německá banka Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) dostaly od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolení ke vzájemnému spojení na trhu. Úřad při posuzování této fúze dospěl k závěru, že po spojení obou těchto soutěžitelů nedojde k podstatnému narušení hospodářské soutěže na českém trhu, tím pádem nezvýší tržní sílu natolik, aby ovládly dominantně postavení ve všech oblastech působnosti.

Spojením německé LBBW a Bawag CZ dochází jen k nevýznamnému překrytí aktivit v oblasti poskytování úvěrů podnikatelské a veřejné sféře. Veškeré tržní podíly, které v současné době nabývá Bawag CZ, jsou na všech relevantních trzích poměrně oproti konkurenci nízké.

Na českém trhu poskytují bankovní služby celá škála soutěžitelů, přičemž mezi nejvýznamější patří především Česká spořitelna, a.s., Komerční banka, a.s., UnicreditBank CZ a Československá obchodní banka, a.s. Na trhu dále působí mnoho středních a malých bank, mezi které se řadí právě i Bawag Bank CZ. Spojením s německou společností LBBW by Bawag CZ upevnila spoji pozici především v korporátním a retailovém bankovnictví, finančním poradenství a poskytování finančních služeb, v kterém německá banka také působí. LBBW doposud na území ČR působí nepřímo prostřednictvím společnosti SüdLeasing s.r.o., která se zaměřuje na poskytování úvěrů podnikatelům, leasingu, splátkového prodeje a finančních služeb ve veřejné sféře.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).