Hlavní navigace

Společnosti skupiny Skanska zfúzovaly do jedné

4. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jednotlivé firmy ze skupiny Skanska se k prvnímu lednu 2010 spojily do jedné akciové společnosti. Tato vnitrofiremní fúze tak vytvořila novou společnost se základním kapitálem 1,1 mld. Kč, která nyní funguje pod názvem Skanska a.s. Předchozích pět akciových společností (Skanska CS, Skanska DS, Skanska CZ, Skanska Reality a Skanska Servis) ke stejnému datu právně zaniklo.

Dosavadní aktivity skupiny Skanska budou v Česku nově řízené z jednoho centra, od čehož si firma slibuje zvýšení efektivity a posílení postavení na trhu. Veškeré dosavadní činnosti, zaměstnanci, pohledávky, závazky či majetek jednotlivých společností přebere nově vzniklá „akciovka“. Předsedou představenstva a generálním ředitelem byl zvolen Dan Ťok, místopředsedou představenstva a finančním ředitelem se stal Patrik Choleva.

Tento dlouhodobě připravovaný právní krok uzavírá významné období restrukturalizace naší společnosti. Umožní nám lepší organizační a procesní řízení a posílí naši schopnost flexibilně reagovat na vývoj všech tržních segmentů, v nichž dosud jednotlivé samostatné společnosti podnikaly, uvedl Dan Ťok, generální ředitel a předseda představenstva Skanska, a.s.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).