Hlavní navigace

Spolupráce s vysokou školou se firmám vyplatí

27. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firmy si začínají uvědomovat důležitost spolupráce s vysokými školami. Možnosti rozvoje takové spolupráce hledala i VUT v Brně. A to s pomocí odborníků TT Pointu.

TT Point VUT v Brně je novým projektem Útvaru transferu technologií. Rádi bychom vytvořili síť spolupracujících společností s VUT a jeho jednotlivými součástmi a to z prostého důvodu. Na VUT je velké množství zajímavých nápadů, které je nutné dostat do praxe, a proto jsme tady my, uvedla manažerka projektu, Dagmar Vávrová.

Získání firem pro spolupráci začíná být nutností pro jakoukoli vysokou školu. Přínos je přitom oboustranný. Podle Vávrové si to už některé firmy uvědomují, ale zatím je to jen malá hrstka. Naším cílem je představit vůbec možnosti spolupráce firmám a říct jim, v čem spočívají největší výhody. Důležité je, aby i firmy začaly být iniciativní a přinášely nápady pro spolupráci, popřípadě věděly, kam se mají obrátit, a kde jim pomohou, či poradí, dodává Vávrová.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).