Hlavní navigace

Spor Madety a mlékařského družstva JIH se přiostřuje

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší tuzemská mlékárna Madeta se stále nedohodla s MHD (mlékařské hospodářské družstvo) Jih na nových dodávkách mléka. Stávající smlouvu totiž koncem prosince družstvo vypovědělo a její platnost tak končí s posledním březnem roku 2010. Družstvu Jih se nelíbily výkupní ceny mléka, na kterých prý tratilo až 2,5 koruny za litr.

Na nové smlouvě se mlékárna zatím s družstvem nedohodla a zatím tak nemůže od dubna počítat s dodávkou asi 520 tis. l mléka denně. Majitel mlékárny Milan Teplý údajně nabídl zemědělcům cenu ve výši zhruba 7,5 Kč za litr mléka, což zemědělcům nemělo stačit.

Farmáři s tím ale nesouhlasí a obviňují Teplého, že manipuluje s čísly. Údaje o ceně cca 7 Kč za litr mléka, které Milan Teplý v současnosti používá jsou šikovným a zdánlivě velkorysým, avšak výrazně nepravdivým argumentem. Jde o překroucený fakt, který má postavit MHD Jih do pozice věčně nespokojeného a nenasytného partnera, tvrdí Karel Bednář, předseda představenstva MHD Jih.

Podle farmářů je více vypovídajícím údajem průměrná roční realizační cena za litr mléka a ta se dle evidence MHD Jih u mlékárny Madeta již roky zpět pohybuje prý níže než je roční celostátní průměr. Čtěte také: Zemědělci versus mlékárny. Kdo nakonec zvítězí?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).