Hlavní navigace

Průzkum: Sport je pro Češky a Čechy většinou relaxace

28. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro 69 procent lidí (67 procent mužů a 71 procent žen) v Česku je sport především relaxací. 53 procent lidí (57 procent mužů a 48 procent žen) se chce díky sportu udržet v kondici. 18 procent (13 procent mužů a 23 procent žen) sportuje, protože chce zhubnout a například dalších 5 procent dotázaných (6 procent mužů a 4 procenta žen) tvrdí, že sport je pro ně droga. Zjistila to v průzkumu GE Money Bank, a to u příležitosti blížící se olympiády v Pekingu.

Nejvíce Češek a Čechů sportuje dvakrát až třikrát týdně (25 procent), jednou týdně sportuje 17 procent dotázaných a denně 13 procent. 2 procenta dotázaných naopak sportují méně často než jednou měsíčně.

Ženy i muže nejvíce láká k vyzkoušení golf. Následuje potápění či paragliding, který by chtělo zkusit například 13 procent žen. 13 procent mužů by zase rádo řídilo Formuli 1.

Ženy se mnohem častěji než muži nebojí pustit i do riskantnějších sportovních aktivit. Výzkum dokonce ukázal, že mají naprosto stejný zájem jako muži zkusit si také silové sporty jako box nebo horolezectví. Oproti tomu muži jeví pouze minimální zájem o krasobruslení, shrnuje výsledky ankety Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).