Hlavní navigace

Stáhněte si interaktivní daňové přiznání, které spočítá daně za vás

1. 3. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Stáhněte si chytrou interaktivní šablonu pro podání daňového přiznání k dani z příjmu. Šablona za vás spočítá daně sama a zobrazí vám platební daňový kalendář.

BusinessCenter Bulletin vás tímto upozorňuje, že na podání daňového přiznání k dani z příjmu máte poslední měsíc. Poslední možný termín pro podání je 1. dubna 2019.

Využijte proto interaktivní šablony k usnadnění podání daňového přiznání a spočítání výše daně. Šablona vám také zobrazí platební daňový kalendář, abyste na žádné platby již nezapomněli.

Jakou šablonu zvolit?

Pokud máte alespoň část příjmů ze samostatné činnosti (podnikání) podle § 7 zákona o daních z příjmů a uplatňujete buď výdajové paušály, anebo vedete daňovou evidenci, použijte první šablonu. V případě, že máte alespoň část příjmů z podnikání a vedete účetnictví, použijte druhou šablonu. Pokud nemáte příjmy z podnikání, ale máte jich více druhů (například ze zaměstnání a ze zahraničí), použijte třetí šablonu. V případě, že máte pouze příjmy ze zaměstnání (závislé činnosti), použijte čtvrtou šablonu.

Šablony jsou nyní k dostání za akční cenu až do 17. března 2019. Nepromeškejte tuto akční nabídku a nepodávejte přiznání na poslední chvíli.

Vzory šablon

Podobu a funkčnost šablony si můžete zdarma snadno ověřit v její omezené verzi LIMIT zdarma. Všechna data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Daňové přiznání s přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení (OSSZ) a zdravotní pojišťovny (ZP) s exportem do XML. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je určeno pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci. Obsahem šablony jsou i přehledy pro správu sociálního zabezpečení a přehled pro veškeré zdravotní pojišťovny. Šablona je připravena jak ve verzi LIMIT (zdarma), tak i v neomezené verzi.

Daňové přiznání pro fyzické osoby s přehledy pro OSSZ a ZP. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je určeno pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci. Šablona obsahuje i účetní závěrku, přehledy pro správu sociálního zabezpečení a přehled pro veškeré zdravotní pojišťovny. Šablona je připravena v neomezené a bezplatné verzi LIMIT, kterou můžete využít, pokud daňový základ nepřekročí částku 300 000 Kč. 

Daňové přiznání pro rok 2018 pro fyzické osoby (bez přehledů, Excel, XLS). Daňové přiznání s exportem XML obsahuje pouze daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob bez přehledů pro OSSZ a ZP a je tedy primárně určeno poplatníkům, kteří nepodnikají a nemají příjmy dle § 7 zákona o daních z příjmu. Šablona je připravena jak ve verzi LIMIT (zdarma), tak i v neomezené verzi.

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob (jen zaměstnání). Zjednodušené daňové přiznání pro fyzické osoby mající příjmy pouze ze zaměstnání v ČR. Šablona je připravena ve verzi LIMIT (zdarma), ale i v neomezené verzi.

Daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob. Aktuální šablona formuláře přiznání k dani z příjmů pro právnické osoby obsahuje šablonu s exportem do XML (vzor č. 28 – 2018). Tato šablona je neomezená výší daňového základu. Šablona je připravena ve verzi LIMIT (zdarma), ale i v neomezené verzi.

Formulář pro výpočet daně z příjmů fyzických osob pro Excel (XLS). Šablona je pro výpočet daně a daňového zvýhodnění u daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků s možností exportu do XML. 

školení-leden22-molín

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

TIP: Potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Podívejte se na možnost zakoupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci.

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).