Hlavní navigace

Stahujte nové interaktivní daňové přiznání pro daň z nemovitých věcí 2016

8. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Přiznání k dani z nemovitých věcí podávají především ti, kdo v předchozím roce nabyli nějakou nemovitost. Od 1. ledna se to však týká i dalších osob.

Přestože přiznání k dani z nemovitých věcí (dříve nemovitostí) podává většinou jen ten, kdo nabyl či pozbyl nemovitost, v roce 2016 mají tuto povinnost i další poplatníci.

Došlo totiž k upřesnění použití základní sazby daně u tzv. podnikatelských staveb a jednotek ve vazbě na jejich zařazení v obchodním majetku. V některých případech to rovněž může znamenat, že poplatník má za povinnost podat přiznání.

Čtěte více: Kdo musí v roce 2016 podat přiznání k dani z nemovitostí, i když nic nekoupil?

Šablona daňového přiznání k dani z nemovitosti je bezplatná pro plátce, kterým bude pro vyplnění přiznání stačit jeden list daně z pozemků a jeden list daně ze staveb. Pokud potřebujete více listů, použijte prosím verzi placenou.

Šablona je připravena ve formě tabulky pro Microsoft Excel. Tabulka je uzamčena, odemčeny jsou pouze buňky určené k vyplnění. Všechny ostatní buňky se automaticky počítají z hodnot vyplněných jinde.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).