Hlavní navigace

Stahujte přehled o příjmech a výdajích za rok 2015 pro VZP a další pojišťovny

19. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Podnikatel.cz nabízí čtenářům ke stažení přehledy všech zdravotních pojišťoven. Ve všech případech jde o interaktivní formuláře, které počítají za vás.

Už jen necelé dva týdny zbývají OSVČ, aby podaly své zdravotní pojišťovně (a také ČSSZ) přehled o příjmech a výdajích za rok 2015. Server Podnikatel.cz nabízí ke stažení přehledy pro všechny zdravotní pojišťovny (VZP, OZP, ČPZP ad.).

Na podání přehledů zbývají necelé dva týdny

Na podání přehledů máte čas do pondělí 2. května a na doplacení pojistné 8 dní od podání přehledu. Pozor na to, že pojistné musíte uhradit do 8 dnů od reálného podání přehledů. Pokud tedy podáte přehled dříve než v poslední den lhůty, musíte pojistné rovněž doplatit dříve. Za den platby se považuje den, kdy má ČSSZ nebo zdravotní pojišťovna peníze na účtě. Doplatek je možné uhradit hotově, převodem nebo klasickou poštovní složenkou.

OSVČ by měly mít na paměti jednu odlišnost přehledu pro sociálku vůči přehledu pro zdravotní pojišťovnu. Zatímco u zdravotní pojišťovny vyplňují jako hlavní identifikátor a variabilní symbol rodné číslo, u ČSSZ jde o speciální číslo, které sociálka přiděluje každému podnikateli při registraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).