Hlavní navigace

Stahujte sazby pro cestovní náhrady 2013

Autor: 258398
Sazby náhrad cestovních výdajů se změnily také pro rok 2013. Stahujte jednotlivé sazby, zdarma.
Redakce
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Také pro rok 2013 se mění sazby náhrad cestovních výdajů. Sazby stravného pro tuzemské pracovní cesty stanovuje § 163 odst. 1 a v § 176 odst. 1 zákoníku práce. Uvádí se dvakrát, protože paragraf 163 platí pro zaměstnance v podnikatelské sféře a paragraf 176 pro zaměstnance ve státní správě. Zásadní rozdíl je také v tom, že zákoník práce první skupině přesně určuje maximální hodnotu stravného za každý kalendářní den. Zaměstnavatel ve státní správě si naopak každoročně stanoví vnitřním předpisem výši stravného v rozpětí daném zákoníkem práce.


Autor: www.sxc.hu

Sazby cestovních náhrad stahujte na serveru Podnikatel.cz zdarma.

Stravné na zahraniční cestě se poskytuje v souladu s § 170 zákoníku práce zásadně v cizí měně. Zaměstnavatel obvykle určí zaměstnanci zahraniční stravné z výše základní sazby zahraničního stravného stanoveného vyhláškou. Výše stravného se vypočítá podle základní sazby, a to stanovené pro stát, ve kterém zaměstnanec stráví v kalendářním dni nejvíce času.

Vyhláškou č. 392/2012 Sb., jsou upraveny sazby zahraničního stravného pro rok 2013. Mění se základní sazba stravného v případě Argentinu a Paraguay na 40 USD. Dále byly sníženy sazby u Estonska ze 45 na 40 EUR a sjednoceny sazby v případě některých republik bývalé Jugoslávie, a to snížením sazby u Chorvatska, Srbska a Černé Hory, Bosny a Hercegoviny ze 40 na 35 EUR. Významnou změnou je zvýšení základní sazby zahraničního stravného pro Slovensko na 35 EUR.

Čtěte více: Změny v cestovních náhradách 2013

Stahujte sazby cestovních náhrad

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).