Hlavní navigace

Turistické cíle se nemění, stále vévodí Pražský hrad se ZOO Praha

12. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura CzechTourism sestavila žebříček nejnavštěvova­nějších turistických míst České republiky v roce 2008. Do první desítky se kromě turistických taháků v Praze dostaly také Liberecký, Královehradecký, Zlínský a Ústecký kraj.

První dvě místa zůstala stejná jako v roce 2007. Žebříčku stále vévodí Pražský hrad těsně následován ZOO Praha. Na třetí místo se ale posunulo Židovské muzeum Praha, které na bramborovou pozici odsunulo Národní muzeum.

V kategorii hradů a zámků zvítězil Český Krumlov, v oblasti přírodních atraktivit obhájily svoji pozici na špičce jeskyně Moravského krasu. V odvětví technických památek vyhrála Petřínská rozhledna.

Přestože turistická návštěvnost celkově klesla, našly se dílčí segmenty, ve kterých se počet turistů zvýšil. Jde například o objekty v kategorii za zábavou, kde došlo k nárůstu návštěvnosti o 23 %. Hrady a zámky, ale i muzea nenabízí takové možnosti různých aktivit jako zábavní parky či zoologické zahrady. Navíc dochází k tomu, že školky a školy jezdí čím dál tím méně na výlety do historických objektů, říká ředitel CzechTourism Pavel Kosař.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).