Hlavní navigace

Tisk: Stále více společností bankrotuje, může za to pomalejší ekonomický růst

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stále více českých firem je ohroženo bankrotem. Jak vyplývá z průzkumu úvěrové pojišťovny Euler Hermes, příští rok by mělo zbankrotovat o polovinu více firem než vloni. O průzkumu informuje deník Právo. Jak úvěrová pojišťovna dále uvádí, příčinou většího počtu bankrotů je horší finanční situace firem a pomalejší ekonomický růst. Za celý letošní rok proto odhaduje celkem 1720 případů bankrotů, pro příští rok to bude už 1770 případů. Informace o finančním zdraví vašeho partnera hledejte v databázi Ekonomické ukazatele firem 

***

Stravenky se stále těší oblibě zaměstnanců. Označili je za nejoblíbenější zaměstnanecké benefity. V závěsu na pomyslném žebříčku oblíbenosti jsou pojišťovací produkty, dovolené, sport, kultura a vzdělávání. Vyplývá to z letošního průzkumu společnosti ING mezi stovkou nejvýznamnějších českých firem. O průzkumu informují Hospodářské noviny.

Nejoblíbenější benefity jsou firmami také nejvíce poskytované. Celkem 83 procent firem poskytuje zaměstnancům stravenky, 78 procent penzijní připojištění a například příspěvek na životní pojištění nabízí 39 procent společností. Výhodu v zaměstnaneckých benefitech spatřují firmy především v daňové výhodnosti, stabilizaci a motivaci zaměstnanců, budování dobrých vztahů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Benefity jsou také součástí firemní kultury a zlepšují image firmy.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).