Hlavní navigace

Start-up představil pokladní systém kompatibilní s elektronickou evidencí tržeb

17. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Restaurace a kavárny se mohou již nyní připravit na elektronickou evidenci tržeb. Český start-up jim nabízí kompatibilní pokladní systém.

V Česku je nová aplikace pro gastronomické provozovny kompatibilní s navrhovanou elektronickou evidencí tržeb. Za novinkou stojí český start-up Storyous, který byl založený v roce 2012, za nímž stojí investor Jakub Havrlant ze skupiny Rockaway.

Systém poskytuje provozovatelům restaurací a kaváren reálné statistiky pro to, které pokrmy se nejvíce prodávají, nebo jak si vedou jednotlivé stoly z hlediska tržeb. Zároveň sleduje i skladové zásoby. K datům může podnikatel přistupovat online z počítače, telefonu nebo tabletu.

Storyous se připojí k finanční správě během pár hodin

Aplikace je zároveň připravena na elektronickou evidenci tržeb. Pokud by navrhovaný zákon vešel v platnost, jsme schopni se napojit na server finanční správy během několika hodin, vysvětluje technický ředitel a zakladatel projektu David Menger připravenost tohoto produktu.

Pokladní systém zadává veškeré objednávky i platby do tabletu, který informace automaticky odesílá šifrované a anonymizované na server. Nakonec systém vygeneruje účtenku a obsluha ji předává zákazníkovi. Všechna data jsou uchovávána online a princip evidování tržeb je totožný s navrhovaným zákonem o elektronické evidenci tržeb.

Jak zjistil server Podnikatel.cz, pokladní systém Storyous již používá například kavárenská síť Mamacoffee: Ano, mohu potvrdit, že používáme pokladní systém Storyous, řekla Podnikatel.cz Lenka Pinkavová, vedoucí obchodu Mamacoffee.

Aplikace Storyous je dostupná i pro zákazníky. Na základě recenzí mohou objevovat nové restaurace a díky aplikaci si přímo v restauraci mohou přivolat sami číšníka, aniž by museli zdlouhavě čekat. Z aplikace si mohou jídlo navíc rovnou objednat či ho i zaplatit.

Pokladní systém pro restaurace nabízí v Česku i společnost ABX Software. Pořizovaní cena se pohybuje v řádku desítek tisíc korun. Stejně jako Storyous nabízí i mobilní řešení, které mohou využít i číšníci. Software je však narozdíl od Storyous dostupný také pro hotely či obchody. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).