Hlavní navigace

PR: Stát zřejmě sníží příspěvky firmám, které zaměstnávají zdravotně postižené

25. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stát se obrací k těžce zdravotně postiženým zády. Do Sněmovny se v pátek dostal návrh, který mění novelu zákona o zaměstnanosti. Návrh zruší nebo sníží příspěvky vyplácené firmám za zaměstnávání těžce zdravotně postižených lidí. Informuje o tom deník Právo.

Podle návrhu by měla státní kasa na jednoho trvale těžce zdravotně postiženého zaměstnance dát 8000 korun měsíčně, tedy o 1000 korun méně než doposud. Firmy, které zaměstnávají lidi s dočasnou těžkou invaliditou, utřou nos mnohem více. Na druhou stranu se má podle návrhu zvednout příspěvek na zaměstnávání ostatních zdravotně postižených, a to z 6500 na 8000 korun měsíčně. Změnu výše příspěvku akceptujeme a také to, že od ledna bude pro postižené platit i zákaz souběhu více pracovních poměrů, řekl Právu Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. Ten však ostře odsoudil návrh poslance Davida Kafky (ODS), který chce prosadit, aby stát úplně přestal příspěvek na zaměstnávání vyplácet v případě osob s nejtěžším postižením. Tedy plně závislých na pomoci jiné osoby.

MfD: Mladoboleslavská Škodovka začne v Rusku prodávat nové fabie

Škoda Auto začala poblíž Moskvy montovat po octaviiích i fabie. Prohánět se po ruských silnicích mají už příští týden. Informace ruské agentur Interfax přináší dnešní Mladá fronta Dnes. Výroba postupně nabíhala od jara, v prodejní síti jsou ještě dosud hlavně auta dovezená z Česka, uvedl Martin Jahn, šéf Volkswagen Group RUS. Rusko je pro Škodu nejvíce rostoucím trhem.

Pro Rusy je fabia levnější než pro Čechy. I přes vysoké clo, které museli doteď ruští zákazníci platit, je nové auto vyšlo v přepočtu na 208 tisíc korun, zatímco v Česku začíná nejlevnější model na ceně 239 900 korun. Upozorňuje Mladá fronta Dnes.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).