Hlavní navigace

Průzkum: Stavební firmy nejvíce brzdí zdražování energií

9. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdražování energií, korupce, navýšení mzdových nákladů na úroveň EU a zastavení růstu stavebního průmyslu. To jsou podle stavebních firem a dodavatelů stavebních materiálů čtyři největší hrozby pro stavebnictví. Průzkumu společnosti Incoma Research mezi stavebními firmami a dodavateli stavebních materiálů také ukázal, že z pohledu vlastní firmy zůstávají největším rizikem drahé energie.

Pokud měly firmy hodnotit největší příležitosti českého stavebnictví za obor jako celek, umístily na první místo investice z evropských fondů, v těsném závěsu se umístilo zvyšování počtu modernizací a rekonstrukcí, na třetím místě je zahrnutí dopravní infrastruktury do evropských sítí, na čtvrté místo daly zahraniční investice v Česku.

Ze svého pohledu vidí firmy největší příležitosti českého stavebnictví především ve zvýšení počtu rekonstrukcí a modernizací staveb. Jako druhou největší příležitost vnímají stavbaři důraz na výstavbu ekologických staveb, na třetím místě si nejvíce slibují od zahraničních investic v ČR, přibližně stejně potom hodnotily význam dotací ze strukturálních fondů EU a zavedení eura.

Ze slabých stránek českého stavebnictví přiřazují stavbaři největší váhu malému počtu učňů, kteří se připravují pro obor. Na druhém místě se potom umístil počet kvalifikovaných řemeslníků, na třetím legislativa a její časté změny.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).