Hlavní navigace

Stavební povolení přes CzechPointy

30. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo pro místní rozvoj připravuje další digitální úřední revoluci. Už brzy by podle ministerstva bylo možné získat stavební povolení přes CzechPointy nebo přes datové schránky. Lidé se tak vyhnout obíhání po úřadech. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž v současnosti připravuje projekt digitalizace týkající se procesů související se Stavebním zákonem. Na přípravu jednotné elektronické platformy přispěla i Evropská unie.

Žijeme v digitálním věku a lidé si už zvykli, že vše potřebné se dá zařídit prostřednictvím internetu a moderní úřady by na to měly umět reagovat. Díky tomuto projektu budou lidé moci například získat stavební povolení přes internet, vysvětluje náměstek Miroslav Kalous z Ministerstva pro místní rozvoj. Také se zjednoduší komunikace mezi jednotlivými stavebními úřady a lidé nebudou muset dlouho čekat na vydání různých dokumentů, vše bude možné vyřídit elektronicky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).