Hlavní navigace

Stavebním firmám přibylo zakázek

23. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stavebních zakázek v prvním čtvrtletí přibylo. Za první tři měsíce roku byly uzavřeny stavební zakázky za 62 miliard korun, což je meziročně nárůst téměř o čtvrtinu. Uvedl to Český statistický úřad.

Český statistický úřad odhaduje, že do konce roku bude uzavřeno 16 tisíc zakázek v hodnotě přes 205 miliard korun. Podle statistiků stavebnictví táhnou především inženýrské stavby, a to o víc než 30 procent. Vysoký nárůst hodnoty nově uzavřených zakázek u inženýrských staveb byl ovlivněn zejména plánovanou výstavbou finančně náročných staveb silnic a dálnic včetně rekonstrukcí a modernizací železničních tratí a jejich uzlů, uvádí Český statistický úřad. Rostou i zakázky na nové bydlení, ale pomaleji než dříve. Přírůstek je pomalejší o pět procent.

Na hodnotě uzavřených zakázek se podílely hlavně střední a velké stavební podniky (se 100 a více zaměstnanci). Bylo to 88,7 procenta. Nejvýraznější podíl 54,8 procenta z celkové hodnoty uzavřených stavebních zakázek ke konci 1. čtvrtletí 2008 připadl na skupinu podniků s 1000 a více zaměstnanci.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).