Hlavní navigace

Stáže ve firmách. Spása nezaměstnaných a absolventů škol bez praxe?

21. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www:isifa.com
Do práce bez nároku na mzdu, ale se státními příspěvky. Stáže pro nezaměstnané a absolventy škol bez praxe fungují. Každý pátý získal práci.

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, je založen na jednoduchém principu. Lidé bez práce absolvují stáž ve firmě, kde získávají jak teoretickém, tak praktické dovednosti. Stáže jsou bez nároku na mzdu, ale státní příspěvky stážistům zůstávají. Hrazeno je také stravné a za určitých podmínek cestovné a ubytování.

Čtěte také: Mladí absolventi jsou bez práce, protože jim chybí praxe

Ilustrační obrázek
Autor: www:isifa.com

Firmy si ze stážistů vychovávají potenciální zaměstnance. 

Po téměř dvou letech od spuštění se ukazuje, že tento model dobře funguje. Absolventi stáží si pochvalují, že se seznámili s praktickým chodem firmy i že jim stouplo profesní sebevědomí, prozradila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Čtěte také: Přijímáte nové zaměstnance? Proškolte je v rámci stáže ve firmách

Firmy si tak zaučují potenciální zaměstnance

Od začátku projektu, od června roku 2012, proběhlo více než 6000 stáží. Firmy ve stážistech vidí své potenciální zaměstnance. Další spolupráce se dočkalo 40 procent absolventů. Každý pátý účastník stáže dostal v závěru stáže nabídku stálého zaměstnání, další pětina pak nabídku na různé formy externí spolupráce. A i od dalších absolventů projektu víme, že jim stáž pomohla při dalším hledání práce, u pohovoru totiž nenaráželi na jednu z nejčastějších překážek – nedostatek praxe v oboru, hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová.

Stáže ve firmách jsou určeny pro nezaměstnané, absolventy škol bez praxe, ale i pro osoby zdravotně znevýhodněné a zdravotně postižené. Registrace je bezplatná a nezávazná. Další nové stáže odstartují začátkem června.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).