Hlavní navigace

Štíhlou výrobou proti posilující koruně

20. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká koruna již sice přestala posilovat, dokonce oproti stavu před měsícem výrazně oslabila, přesto se mohou hodit zkušenosti firem se štíhlou výrobou. Některé výrobní firmy, jejichž velká část produkce je určena na export, tímto způsobem čelily výrazně posilující koruně.

Myšlenka štíhlé výroby pochází z Japonska. Hlavní zásadou štíhlé výroby je zlikvidovat všechny nepotřebné činnosti a maximálně zjednodušit tok materiálu a minimalizovat skladové zásoby. To vše ale s maximálním důrazem na kvalitu, neboť z nekvality plynou dodatečné náklady. Světovým přeborníkem ve štíhlé výrobě je automobilová firma Toyota.

Naše rozhodnutí o štíhlé výrobě se rozhodně vyplatilo, říká Petr Paksi, obchodní ředitel přerovské firmy “J.A.P.“ spol.s.r.o., ve které se uplatňují principy štíhlé výroby. Firma principy štíhlé výroby začala uplatňovat před rokem a s dosaženými výsledky je spokojena.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).