Hlavní navigace

Stokoruna měsíčně na „penzijní“ stačit nebude

24. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Každý obyvatel Česka, který odejde do důchodu v letech 2011 až 2051, by si měl v průměru ušetřit částku 114 310 korun ročně. V opačném případě se bude muset smířit s výrazně nižší životní úrovní, a to i za předpokladu, že stát provede penzijní reformu. To vyplývá ze zveřejněných výsledků společnosti Avia.

Kvůli demografickým změnám, jimiž prochází nejen Česká republika, je situace ve financování důchodů dlouhodobě neudržitelná. Lidé, kteří budou odcházet do důchodu v příštích deseti letech, si budou muset na penzi naspořit výrazně větší množství finančních prostředků než mladší ročníky, upozorňuje Jiří Schneller, generální ředitel společnosti Aviva životní pojišťovna. Dodává, že například současní čtyřicátníci si musí připravit více než 52 tisíc korun ročně. Pokud se jim to nepodaří, budou muset pracovat výrazně déle, nebo se v důchodu smířit s podstatně nižší životní úrovní.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).