Hlavní navigace

Řešení? Stop stav na administrativní zátěž podnikatelů

30. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Unie malých a středních podniků ČR plně podporuje Plán snižování administrativní zátěže do roku 2010, který schválila vláda, píše Unie ve svém stanovisku. Snižování administrativy může podnikatelům uspořit až pětinu nákladů. Spolu se zjednodušováním daňového systému se jedná o výraznou podporu podnikatelů.

Podle Unie přitom administrativní zátěž nejvíce dopadá právě na malé a střední podniky. Ty navíc často nedisponují specializovaným administrativním personálem.

Dřívější vlády to s administrativní zátěží dotáhly tak daleko, že pravidelný průzkum Světové banky ji zařadil mezi hlavní zápory podnikání v České republice. Škrty administrativních povinností zcela jistě přivítají všichni podnikatelé, informuje předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Unie se domnívá, že ke zlepšení podnikání v Česku je třeba škrtat předpisy. Je nutné také pohlídat, aby úbytek administrativy nenásledoval vznik nových administrativních povinností v jiné oblasti. Efektivní možností by bylo například vyhlášení stop stavu na administrativní zátěž podnikatelů jak ze strany vlády, tak ze strany Bruselu, tvrdí ve svém stanovisku Unie malých a středních podniků ČR.

Z ankety, kterou mezi podnikateli uspořádal business server Podnikatel.cz, však vyplývá, že si podnikatelé stále myslí, že by ministerstva měla pro snižování administrativy dělat mnohem víc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).