Hlavní navigace

Názor k článku Storytelling je umělecká disciplína, ale i řemeslo, které může využívat každý od Niemand - Používání argumentačních faulů jako je útok ad hominem...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2018 8:47

    Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

    Používání argumentačních faulů jako je útok ad hominem nebo přímo nadávání je charakteristický znak trollů a manipulátorů, kteří při nedostatku logických argumentů rezignují na věcnou diskusi a uchýlí se k osobním výpadům a protože vidí ze své strany nemožnost logické konfrontace, tak se zaměří na emoce. Tohle byla učebnicová ukázka manipulace pomocí útoku na city se zaměřením na osobnost autora a rezignace na předmět diskuse.

    Manipulativní přístup je v dnešní společnosti tak zafixovaný, že ti, kteří jej používají, si často ani své manipulace nejsou vědomi, což je asi to nejsmutnější. Škodí tím celé společnosti, protože svým postojem úmyslně degradují smysluplnost diskuse, přičemž komunikace skrze diskusi je jeden z nejdůležitějších nástrojů společnosti. Rozumní lidé jsou schopni vést diskusi na úrovni s použitím argumentů a bez manipulování, ale bohužel, mnoho lidí tohoto není schopno i kdyby chtěli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).