Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Storytelling je umělecká disciplína, ale i řemeslo, které může využívat každý od Niemand - >> "Příběhy stojí na fantazii vypravěče a posluchače,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2018 9:42

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  >> "Příběhy stojí na fantazii vypravěče a posluchače, často máme pocit, že v dnešní době musíme být struční a výstižní, pro fantazii není prostor. Ale když si zkusíte vzpomenout na cokoliv, co jste za poslední měsíc četli, jakou část z toho budou zabírat fakta a co z toho byly příběhy?"

  Myslím, že tady bude rozdíl závisející na společenském postavení, zaměření člověka, prostředí odkud pochází, pohlaví čtenáře, jeho zaměstnání a spoustě dalších věcí ... Jelikož převážně čtu mainstreamová média, fakta tvoří méně významnou část, než by bylo záhodno a příběhům (nejčastěji jsou příběhy v rubrikách typu "pro ženy", "celebrity a společnost", "příběhy ze života", ... ) se úmyslně vyhýbám. Největší část toho, co čtu, tvoří zaujaté komentáře, falešná tvrzení a lživá propaganda. Bohužel.

 • 17. 8. 2018 13:46

  ano? (neregistrovaný) 86.49.159.---

  A on je toto zpravodajský web? Pokud vím, tak toto je odborný web, kde i redaktoři mohou předávat své odborné zkušenosti.

 • 17. 8. 2018 14:43

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  1) Sousloví "zpravodajský web" jsem ve svém příspěvku nikde nezmiňoval, toto děláte až vy, ale přesto mám dojem, že se mě snažíte označit za autora tohoto sousloví.
  2) Podnikatel.cz jsem nijak se zpravodajstvím nespojoval, ani jsem podnikatel.cz nijak nespojoval s mým příspěvkem, ale opět mám dojem, že se snažíte tuto vazbu přišít na můj vrub.

  Napsal jste reakci na můj příspěvek o pouhých dvou větách a obě byly manipulativní, kdy jste se snažil překroutit význam mého příspěvku a dezinterpretovat jej. Toto velmi přesně ilustruje problém dnešní společnosti a právě o tom jsem ve svém prvním příspěvku psal. Vy se snažíte manipulativně změnit význam mých tvrzení sugestivními větami, zatímco já jsem pouze odpovídal na řečnickou otázku v článku. Vy jste zareagoval jako člověk, který pokládá "mainstreamová média", "zpravodajský web" a "podnikatel.cz" za synonyma, která všechna znamenají totéž.

  Vyzývám vás, abyste přestal s manipulativním překrucování vyjádření druhých. Klidně druhé citujte, ale úmyslná dezinterpretce je daleko za hranicí slušné komunikace.

 • 17. 8. 2018 22:29

  jenda (neregistrovaný) 85.17.24.---

  Ty jsi ňákej asociální dement, co má prd na práci??? Jdi si vylejvat svoje nářky na novinky a podobný online blafy, kde to aspoň někoho zajímá. Schováváš se za analytickej pohled, na kterej z vysoka s...e pes. Ani nevíš, co je to synonumum, když píšeš takový hovadiny.

 • 18. 8. 2018 8:47

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  Používání argumentačních faulů jako je útok ad hominem nebo přímo nadávání je charakteristický znak trollů a manipulátorů, kteří při nedostatku logických argumentů rezignují na věcnou diskusi a uchýlí se k osobním výpadům a protože vidí ze své strany nemožnost logické konfrontace, tak se zaměří na emoce. Tohle byla učebnicová ukázka manipulace pomocí útoku na city se zaměřením na osobnost autora a rezignace na předmět diskuse.

  Manipulativní přístup je v dnešní společnosti tak zafixovaný, že ti, kteří jej používají, si často ani své manipulace nejsou vědomi, což je asi to nejsmutnější. Škodí tím celé společnosti, protože svým postojem úmyslně degradují smysluplnost diskuse, přičemž komunikace skrze diskusi je jeden z nejdůležitějších nástrojů společnosti. Rozumní lidé jsou schopni vést diskusi na úrovni s použitím argumentů a bez manipulování, ale bohužel, mnoho lidí tohoto není schopno i kdyby chtěli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).