Hlavní navigace

Stotisícové pokuty pro restaurace, které nemají s ČT kvůli hokeji smlouvu

7. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: chicagooutdoorhockeyleague, podle licence: CC BY-NC-SA 2.0
Pokutu v řádu stovek tisíc korun mohou zaplatit ty restaurace, které promítají svým zákazníkům hokej a nemají licenční smlouvu s ČT. Netýká se to ale všech.

Hokejové mistrovství světa je zlatým dolem také pro restaurace a hospody. Jenže některé z nich riskují vysoké pokuty, které mohou dosáhnout až stovek tisíc korun. Informuje o tom v dnešním prémiovém vydání sesterský server Digizone.cz. 

Restaurace musejí kvůli promítání hokeje mít s Českou televizí, která drží exkluzivní vysílací práva, tzv. licenční smlouvu. Ta však není zadarmo. Vyjde provozovatele restauračního zařízení na několik tisíc korun. 

Povinnost mít licenční smlouvu se ale netýká všech restaurací. Pokutou jsou ohroženy pouze ty, které si kvůli hokeji umístily do své provozovny nový televizní přístroj či si vylepšily, nebo rozšířily stávající techniku pro sledování přenosů jen kvůli tomu, aby uspokojily poptávku hokejových fandů. 

Případná kontrola bude mít samozřejmě problém s důkazními prostředky, přesto se tato podmínka může stát vodítkem pro nekalé konkurenční praktiky, varuje Jan Potůček, šéfredaktor serveru Digizone.cz a také autor článku. 

Ten zároveň upozorňuje, že podmínka mít licenční smlouvu se netýká pouze restaurací. Kdo jsou případnou pokutou ještě ohroženi? Čtěte v prémiovém článku na serveru Digizone.cz: Veřejné produkce MS v hokeji: kdy můžete ČT Sport pouštět zdarma a kdy už na to potřebujete smlouvu?

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).