Hlavní navigace

Student Agency odstoupila z tendru na železnici, České dráhy prý nejednají fér

8. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Student Agency se na poslední chvíli rozhodla odstoupit z výběrového řízení na provozovatele Jizerskohorské železnice. Důvodem jsou informace firmy, že další uchazeč, České dráhy, nabídnou podnákladovou cenu.

Poslední dva týdny jsme soustavně varováni, že dumpingová cena Českých drah bude opět výsměchem rovné soutěži. Na takové frašce se nebudeme podílet, uvedl provozní ředitel Student Agency Jan Paroubek.

České dráhy se proti tomu ale důrazně ohrazují. Jsme šokováni jednáním společnosti Student Agency a jejím zpochybněním soutěže na regionální dopravu v Libereckém kraji. Student Agency nemůže znát ceny, se kterými ČD do tendru vstupují, leda že by tato společnost jednala nezákonně a získávala informace nelegální cestou, říká Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení Českých drah.

Podle Štáhlavského firma Student Agency neustále využívá napadání Českých drah ke své mediální prezentaci, není totiž prý zatím schopna uvést jakýkoli železniční projekt v život. Tendru na provozovatele Jizerskohorské železnice se tak zúčastní pouze tři společnosti. Kromě Českých drah podaly nabídky i společnosti Arriva a Viamont. Čtěte více: ČD: Lepší služby na železnici nikdo jiný nenabídne.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).