Hlavní navigace

Student Agency podala OÚHS rozklad

19. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Antimonopolní úřad udělil společnosti Student Agency pokutu ve výši 6,185 milionu korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže. Podle úřadu firma zneužila svého dominantního postavení na trhu poskytování služeb veřejné linkové osobní autobusové dopravy na lince Praha – Brno a zpět. Firma Student Agency se údajně měla snažit vyloučit z uvedeného trhu konkurenta – společnost Asiana, když uplatňovala nepřiměřeně nízké, tzv. predátorské ceny.

Student Agency podala v úterý 16. listopadu proti tomuto rozhodnutí rozklad. Podle Student Agency je rozhodnutí je velmi protizákaznické. Říká, že společnost, která je úspěšná, získá důvěru zákazníků, nemůže reagovat na vývoj na trhu jedním ze základních nástrojů – a to cenou. Jinými slovy tímto rozhodnutím Úřad konstatoval, že zákazníci nemají nárok na akční slevy či jiné nabídky, které jsou ale jinak na trhu zcela běžné, sděluje Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti Student Agency.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).