Hlavní navigace

Studenti upřednostňují účty s nejvyšším zvýhodněním

20. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysokoškolští studenti si vybírají bankovní konto nejčastěji podle toho, zda je jeho zřízení a vedení zdarma. Důležitou roli při výběru hraje i bezplatný výběr z bankomatu a poskytování platební karty k účtu, ukázal průzkum ČSOB. Některé banky poskytují za zřízení studentům i různé benefity.

Studenti vysokých škol upřednostňují bankovní konta bez poplatků za vedení účtu a za zřízení, ukázal průzkum, který oslovil více než šest tisíc studentů. Dalšími nejvíce oceňovanými vlastnostmi účtů jsou bezplatné výběry z bankomatu a platební karty k účtu.

Jako další nejdůležitější parametr označili studenti možnost používání elektronického bankovnictví a následovaly i příchozí platby zdarma, uvedl Martin Eyberger, výkonný manažer řízení segmentu Platební komfort ČSOB. Některé banky dokonce při zřizování účtů poskytují ještě další benefity za to, že si student vybral právě jejich banku.

Nejvíce se na benefity zaměřují studenti z Jihomoravského a Jihočeského kraje, kteří se při výběru účtu téměř výhradně řídí výší poplatků. Nejméně se na ně naopak ohlíží studenti v Královéhradeckém, Libereckém a Olomouckém kraji.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).