Hlavní navigace

Supermarkety promítly vyšší DPH do cen už v říjnu

3. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cenový trik připravily na konci loňského roku obchodní řetězce. Vyšší DPH promítly do cen potravin už na konci října a zákazníci tak 9procentní daň zaplatili už ve velkých vánočních nákupech. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes.

Jak deník uvádí, tak například kostka másla by se mohla dostat opět pod třicet korun. Kaufland oznámil, že s cenami nehne až do Velikonoc a na vyšších daních neprodělají ani lidé, kteří chodí nakupovat do Tesca, Globusu či Plusu Discountu.

Daň se do cen započítala už v říjnu. Zdražili kvůli tomu jak obchodníci, tak částečně i výrobci, uvedl pro Mladou frontu Dnes jeden z vysoce postavených zaměstnanců diskontního řetězce. Jeho slova nepřímo potvrdil také šéf Globusu Petr Vyhnálek. Vyšší DPH promítnuté v cenách už na podzim nevylučují ani centrální bankéři. Zabývali se tím na jednání bankovní rady, které proběhlo těsně před Vánocemi. Potraviny proto podle nejvýše postavených bankéřů v zemi nemusí tolik působit na růst letošní inflace, jak se původně očekávalo. Doplňuje deník.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).