Hlavní navigace

Svitavy si za peníze z evropské kasy postaví rekreační a wellness centra

9. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Město Svitavy se chlubí: bylo stoprocentně úspěšné v získání dotací v rámci regionálních operačních programů a z Evropské unie tak dostanou 81,9 milionu korun. Peníze budou mimo jiné sloužit na vybudování a rekonstrukci rozsáhlých rekreačních a wellness center.

Cílem těchto projektů je vytvoření podmínek pro aktivní trávení volného času. Rozšiřují se také možnosti pro relaxaci a rekondici seniorů. Ačkoliv jsou projekty určeny především pro svitavské občany, zároveň jistě podpoří rozvoj cestovního ruchu, uvedl svitavský starosta Jiří Brýdl.

S vytvořením rekondičního a relaxačního centra souvisí i druhý projekt, jehož první etapa je pojmenována jako Základní infrastruktura pro volnočasové aktivity. Podle manažera evropských projektů města Svitavy Jiřího Škrabala se jedná o revoluční řešení přestavby stadionu na moderní sportovní park: V rámci projektu bude vybudována nová tribuna s vestavěným rozsáhlým sociálním zázemím pro sportovce i organizovanou veřejnost, s klubovnami, rehabilitačními a relaxačními prostorami. Celkové náklady první etapy projektu činí s DPH 85 milionů korun, dotace z EU je schválena ve výši 42,5 milionu, upřesnil Škrabal.

Třetí projekt s názvem Informační centrum a kavárna Oskara Schindlera bude plnit integrující roli. Součástí kavárny bude moderní informační systém a několik velkoplošných obrazovek, na kterých budou turistům a návštěvníkům kavárny k dispozici informace o všech událostech a akcích ve Svitavách a v okolních městech Českomoravského pomezí – Litomyšli, Moravské Třebové, Poličce, Vysokém Mýtě.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).