Hlavní navigace

Tablety a chytré telefony vytlačují počítače, jejich prodej klesá

26. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Prodej počítačů v Česku už není tolik v kurzu, v loňském roce klesl o 13 procent. Lidé raději investují do chytrých telefonů a tabletů.

Proč kupovat mašinu na klín, když veškeré funkce, které nabízí, mohu mít v dlani. Chytré telefony a tablety pomalu vytlačují počítače. Propad prodeje se týká zejména notebooků. Počet prodaných kusů se v loňském roce snížil o 16 procent. Takový je závěr analytické společnosti Gartner.

Čtěte také: Mobilní aplikace za miliardy. Co si za to mohli jejich vývojáři všechno koupit?


Autor: 258398

Pokles by se měl letos zmírnit s nástupem dotykových přenosných PC s Windows 8.1, prozradila Annette Jumpové, analytička Gartneru.

Zájem klesá také o klasické stolní počítače. Jejich prodej se v loňském roce snížil o osm procent a jejich podíl se pohyboval kolem 36 procent. Za poslední čtvrt roku zaznamenal podíl destopů jen 31 procent.

Mohlo by vás zaujmout: 5 vychytaných aplikací, které by neměly chybět ve firemním smartphonu

Nejžádanější značkou je Lenovo. Loni získalo podíl téměř 22 procent a v tomto roce dál posiluje, a to hlavně díky prodeji notebooků. Co se týká stolních PC, zde dominuje HP. Mezi největší pětici hráčů patří Asus a Dell.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).